DualSIM smartfóny na trhu dnes nie sú ničím nezvyčajným. Už sme si zvykli, že ak chceme v jednom zariadení používať svoju osobnú a pracovnú kartu SIM zároveň, musíme siahnuť po telefóne, ktorý touto možnosťou disponuje. Čoraz častejšie ale na trhu narážame na zariadenia, ktoré disponujú aj možnosťou eSIM, teda virtuálnej karty, pri ktorej sa nám naše telefónne číslo len zapíše do zariadenia. Na podobnom princípe má ale fungovať aj nová technológia od Xiaomi, ktorá má za cieľ umožniť zapísanie viacerých čísel na jednu kartu SIM. Bližšie informácie o tomto patente nám priniesol portál xiaomitoday.it a my vám ich teraz prinášame v našom článku.
Xiaomi pracuje na revolučnom spôsobe využívania karty SIM
Niektoré patenty sa odkrývajú dlhšie po ich žiadosti a rovnakým prípadom je aj nový spôsob karty SIM od Xiaomi. Táto spoločnosť už 3. januára 2020 požiadala o patentovú prihlášku pre využitie jednej karty SIM viacerými číslami a 6. júla roku 2021 bola táto prihláška vydaná. Patent bol nakoniec autorizovaný 24. februára roku 2023 a zdá sa, že by v blízkej dobe mohol prísť na verejnosť v rámci prvého konceptu. A o čo vlastne v prípade patentu z dielne čínskeho giganta pôjde?
Podľa posledných informácií má jedna karta SIM slúžiť ku komunikácii a využívaniu služieb viacerých čísel, teda aj v rámci viacerých operátorov. Podobným spôsobom už funguje aj technológia eSIM, ktorá dokáže zapisovať čísla rôznych operátorov bez nutnosti vloženia fyzickej karty SIM. V prípade patentu od Xiaomi ale pôjde o klasickú plastovú kartu, na ktorú sa budú môcť zapisovať viaceré čísla. Uľahčil by sa tak aj presun čísla k novému operátorovi, no vylepšení by bolo oveľa viac.
Úspora energie aj praktické výhody
Veľkou nevýhodou klasických plastových kariet SIM je, že ich v prípade ich nevyužitia vyhodíme. Nezabúdajme však, že tieto karty sú vytvorené z plastu a vytvárajú zbytočný odpad. Ak by teda Xiaomi prinieslo toto riešenie k mobilným operátorom, množstvo odpadu by sa mohlo výrazne znížiť. Okrem toho sa ale budeme môcť stretnúť aj s úsporou energie. Náš smartfón by sa teda pri využití tohto riešenia mohol pomalšie vybíjať.
Dôvodom by bolo to, že by viaceré čísla zdieľali prostriedky registrácie a sieťového pripojenia, čo by zvýšilo efektivitu využívania energie v smartfóne. V súčasnosti nie je známe, ako bude v konečnom dôsledku technológia od Xiaomi fungovať. Okrem iného tiež nevieme či sa vôbec dostane medzi používateľov a mobilných operátorov. V každom prípade ale ide o skvelý nápad, ktorý by sme radi uvideli v praxi.
Pozdáva sa vám tento patent z dielne Xiaomi? A koľko mobilných čísel využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!