Včera sme vám priniesli videorecenziu najnovšej vlajkovej lode Xiaomi Mi 11. Ide o zariadenie s neuveriteľným pomerom ceny a výkonu. Vybavené je najnovším procesorom od Qualcommu, jedinečnou obrazovkou, aká vo svete mobilných telefónoch nemá páru, rýchlym diskom a jedničnou RAMkou, na ktorej vývoji pracovali odborníci v Xiaomi. A to všetko za cenu približne 600 dolárov. Jedinou výtkou, ktorú známy YouTuber Mrwhoistheboss mal k zariadeniu, bola slabšia sústava fotoaparátov. Tu musíme pripomenúť, že ju porovnával s najlepšími mobilnými fotoaparátmi v iných vlajkových lodiach a šošovky Xiaomi boli len o poznanie slabšie.
To sa ale môže čoskoro zmeniť príchodom Xiaomi Mi 11 Pro a následne zasiahnuť vďaka softvérovým updatom aj ďalšie zariadenia.
Xiaomi Mi 11 Pro pridá niekoľko technológií súvisiacich s fotografovaním a nahrávaním videa, ako je napríklad kompenzácia snímkovej frekvencie, vylepšenia HDR a technológia MEMC.
Vylepšená verzia vlajkovej lode bude mať pri uvedení na trh nové funkcie, ktoré sa teraz testujú v uzavretých beta verziách MIUI 12.
Originálne video/video s vylepšením HDR
Zdroj: https://www.xiaomist.com/
Medzi novými funkciami nájdeme možnosť vylepšiť kvalitu farieb, urobiť ich živšie a kompenzovať svetlejšie a tmavšie časti. Vďaka tomu sa zvýši dynamický rozsah – šošovka dokáže zaznamenať detaily naraz aj vo svetlých aj tmavých častiach fotografovaného alebo nakrúcaného objektu.
Originálne video/video s vylepšením MEMC
Zdroj: https://www.xiaomist.com/
Xiaomi Mi 11 Pro využije aj MEMC technológiu (Motion Estimation, Motion Compensation). Tá je vďaka umelej inteligencii schopná pridať k videám viac snímkov, ako bol čip v zariadení schopný zaznamenať. Video tak bude dávať väčší pocit plynulosti a zlepší sa zážitok pri prezeraní.
Vylepšený obraz so super rozlíšením
Zdroj: https://www.xiaomist.com/
Ďalšia technológia sa volá Super rozlíšenie. Tá by mala vedieť pridať detaily do vašich videí a zvýšiť rozlíšenie. Viaceré zdroje informujú že rozlíšenie by sa malo zvýšiť na 1440p, známe tiež ako 2K. Avšak nepíšu, aké je pôvodné rozlíšenie pri nahrávaní. Vďaka tejto technológii by mal akýkoľvek obrázok a video s nízkym rozlíšením a nedostatkom detailov vyzerať, akoby malo natívne vyššie rozlíšenie.