Mnohých používateľov od kúpy smartfónu so zakriveným displejom odrádza práve predstava náhodných dotykov po stranách smartfónu. Táto obava ich teda privádza skôr k plochým displejom, ktoré Xiaomi umiestňuje v nižšej ako vlajkovej triede, pričom najlepšie vybavené modely spoločnosti disponujú práve zakrivenými panelmi. Týmto náhodným dotykom sa však dá veľmi účinne zabrániť jednoduchým nastavením smartfónu. Okraje, ktoré budú nečinné a budú si dávať pozor na náhodné dotyky, sa dajú jednoducho nastaviť aj podľa toho, akú plochu chcete takto nastaviť. A ako sa k tomuto nastaveniu v našom smartfóne so zakriveným displejom dostať? Pozrite sa na to spolu s nami!
Prečo by sme si túto funkciu mali aktivovať?
Veľkou obavou mnohých používateľov je, že pri používaní smartfónu so zakriveným displejom by prichádzalo k náhodným dotykom po týchto hranách smartfónu. K nepríjemnostiam by sme sa mohli dostať vo chvíli, kedy by sme napríklad písali správu a dotykmi po bokoch by sme nedokázali riadne písať. Rovnako by s týmito dotykmi neboli spokojní hráči hier, ktorí by si týmito dotykmi znepríjemnili ovládanie hry. Situácií, kedy by k náhodným dotykom po hranách smartfónu mohlo prísť, je oveľa viac. Je teda veľmi príjemné vidieť, že Xiaomi myslelo aj na túto problematiku a svoje smartfóny vybavilo funkciou, ktorá tieto dotyky obmedzí.
A ako sa k tejto funkcii dostať? Je to veľmi jednoduché, stačí si prejsť nastavenia nášho smartfónu so zakriveným displejom a nasledovať pri tom tieto kroky.
- Otvorte Nastavenia vášho smartfónu
- Klepnite na Ďalšie nastavenia
- Vyberte možnosť Ignorovať náhodné dotyky pri okrajoch
Zakrivený či plochý displej smartfónu?
Ako sme už spomínali, ohľadom zakrivených displejov smartfónov sa vedú viaceré debaty. V spojení s týmto typom displeju sa však spomínajú aj obavy, ktoré naň nakoniec vrhajú nie veľmi pekné svetlo. Mnohí používatelia tak radšej siahnu po plochom displeji, aj keď sa v skutočnosti nie je čoho obávať. Dôkazom je aj toto riešenie okrajov od Xiaomi, ktoré nám dokáže používanie displejov so zakrivenými okrajmi veľmi spríjemniť. Tieto displeje tak nakoniec nielen že vyzerajú prémiovo ale dokážu zobraziť aj o niečo viac obsahu a tak dokáže byť pozeranie filmov či hranie hier oveľa lepším zážitkom.
Voľba je však nakoniec len na vás, nakoľko každý používateľ preferuje iné možnosti a prevedenia displeja. A tak, ako sa ešte len pred nedávnom viedli debaty o tom, či je lepšie využívať IPS LCD displeje alebo dnes už prevažujúce AMOLED displeje, tak môžeme teraz diskutovať o tom, či je lepšie využiť plochý alebo zakrivený displej.
Aký typ displeja využívate vo svojom Xiaomi vy? A kúpili by ste si aj smartfón so zakriveným displejom? Podeľte sa s nami v komentároch!